IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiejsza niedziela to „Niedziela Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w kościele. „Żniwo wielkie ale robotników mało” prośmy w modlitwie o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Dzisiaj po Mszach św. można złożyć do puszki ofiarę na utrzymanie naszego zakonnego Seminarium duchownego, które mieści się w Krakowie. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

  2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  3. 14 maja zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie Wspólnoty Magnificat, które rozpocznie się w naszym kościele o godz. 16.00 adoracją Najświętszego Sakramentu.

  4. W przyszłą niedzielę, 15 maja będziemy przeżywać odpust naszej archidiecezji – uroczystości ku czci świętego Wojciecha. W imieniu Arcybiskupa Tadeusza Wojdy serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą sprawowaną na wzgórzu w Gdańsku -Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej proboszcz z parafianami zapraszają na pyszną grochówkę. Zachęcamy również do udziału w pieszej pielgrzymce z relikwiami Świętego, która wyruszy o godzinie 9.00 z bazyliki Mariackiej. Młodzież zapraszamy do wspólnej wędrówki o godzinie 9.30 (wyjście z kościoła pw. św. Ignacego – Gdańsk-Stare Szkoty).

  5. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, o godz. 16.00, spotkanie FZŚ istniejącego przy naszym Domu Zakonnym.

  6. Serdecznie zapraszamy do udziału w Kręgu Biblijnym w czwartek o godz. 19.00.

  7. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
   - w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
   - w środę – Wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika;
   - w czwartek – Wspomnienie św. Leopolda Mandicia – patrona spowiedników;
   - w sobotę - Święto św. Macieja, Apostoła.

  8. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania niedzieli, oraz wielu łask i Bożego błogosławieństwa w ciągu tygodnia.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022