Zesłanie Ducha Świętego

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzień, w którym raz jeszcze z wiarą wołamy: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Nie gaśnie w nas pewność wiary, że Jego moc przynosi Boże owoce w ludzkich sercach poprzez nasze starania, które podejmujemy.

  2. W dniach 5 i 6 czerwca wspominamy 23 rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II w Gdańsku i Sopocie. To również 14 Dzień Dziękczynienia – Święto Opatrzności Bożej.

  3. PONIEDZIAŁEK 6 czerwca
   ŚWIĘTO Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

  4. W czwartek, 9 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień modlitw o uświęcenia kapłanów.

  5. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

  6. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych.
   – w dni powszednie o godz. 17.30
   – w niedziele o godz. 18.30

  7. Taca zbierana podczas Mszy św. za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, 12 czerwca, będzie przeznaczona na prace remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

  8. Za tydzień 12.05 w naszym kościele da świadectwo Beata Grzyb, długoletnia opiekunka i przewodniczka dla polskich czcicieli Ojca Pio w Sanktuarium w San Giovanni Rotondo. Świadek wielu cudów. Posługuje w tym świętym miejscu ponad 20 lat. Szczególne nabożeństwo do Ojca Pio zrodziło się w niej podczas trudnej próby, kiedy wraz z mężem modliła się o dar potomstwa. Święty Stygmatyk wspomógł ją swoim wstawiennictwem u Boga i została matką dwojga dzieci, Franciszka i Klary. Obecny rok, dla czcicieli Ojca Pio jest rokiem szczególnie uroczystym, przypada bowiem rocznica 20 lat od kanonizacji Ojca Pio.

  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

  10. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022