XXIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku kościelnego, a zarazem 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”, który w tym roku pokrywa się z rocznicą wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978 roku.

  2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej w intencji naszego miasta. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym w dzień powszedni o 17.30, a w niedzielę o 18.30. Osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

  3. W następną niedzielę przypada comiesięczne spotkanie modlitewne za wstawiennictwem św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, prosząc o uzdrowienie za przyczyną Świętego. O godz. 17.00 – nabożeństwo wraz z odczytaniem intencji do świętego Stygmatyka. O godz. 18.00 - Msza Święta i błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio.

  4. Zapraszamy w dzień powszedni na codzienną adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 6.00 - 7.00 i 17.30 - 18.00.

  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, na ławkach i na stolikach z tyłu kościoła są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłych latach składamy w zakrystii. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion swoich zmarłych.

  6. Za tydzień jest niedziela misyjna, przed kościołem będzie zbiórka do puszek na cele misyjne Braci Kapucynów w Afryce.

  7. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę, przeznaczone na prace remontowe. Zebraliśmy na składce 3152 złotych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel.

  8. W tym tygodniu Krąg Biblijny odbędzie się w środę i w czwartek o godz. 19.00. Wejście przez bramę od strony kościoła.

  9. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
   - w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp, męczennika;
   - we wtorek święto św. Łukasza, ewangelisty; patrona Służby Zdrowia;
   - w środę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności;
   - w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
   - w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, naszego rodaka, patrona rodzin.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia, wielu łask i Bożego błogosławieństw.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2023