II niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W czwartek 31 grudnia 2020 roku o godz. 16:30 w katedrze w Santiago de Compostela w Hiszpanii odbyła się uroczysta inauguracja Roku św. Jakuba Apostoła.

   Po raz pierwszy Rok świętego Jakuba Apostoła został ogłoszony w 1126 roku przez papieża Kaliksta II. Ostatni Rok Jubileuszowy był obchodzony w Kościele katolickim w 2010 roku. Rok św. Jakuba Apostoła zostaje ogłoszony, gdy wspomnienie liturgiczne Świętego wypada w niedzielę 25 lipca.

   W Archidiecezji Gdańskiej świątyniami, w których będzie można uzyskać odpust zupełny w Roku Świętym Compostelańskim będą: Kościół św. Jakuba Apostoła w Gdańsku-Oliwie przy ul. Cystersów, Kościół św. Jakuba Apostoła w Kłodawie Gdańskiej oraz nasz Kościół.

  2. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. W naszym kościele Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym czyli o godz. 8.00, o 10.00, o 11.30 i o 19.00.

  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek miesiąca – prosimy o modlitwę w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

  4. W pierwszy i trzeci czwartek miesiąca, odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich (FZŚ) istniejącego w naszym Kościele. O godz. 17.30 planowane jest nabożeństwo, następnie o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. z błogosławieństwem relikwiami bł. Anieli Salawy patronki FZŚ w Polsce. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

   - w środę- uroczystość Objawienia Pańskiego,

   - w przyszłą niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.

  6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a solenizantom tego tygodnia wielu łask i Bożego błogosławieństwa.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2021