II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu – „Ad gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

  2. Nabożeństwa wielkopostne: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu – o godz. 18.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane na tacę w czasie Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Gorąco zachęcamy wszystkich do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania odpustu zupełnego.

  3. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się w naszym kościele w sobotę 19 marca wieczorem Mszą św. o godz. 18.00 i potrwają do środy 23 marca. W tym roku rekolekcje prowadzi o. Grzegorz Marszałkowski. Plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej kapucyni Gdańsk.

  4. Trwają prace remontowe w naszym klasztorze. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie, w miarę możliwości, remontu naszego klasztoru. Na stoliku za ławkami są wyłożone kartki z KRS umożliwiające odpisanie 1% podatku na remont naszego Domu Zakonnego.

  5. Modlitwy o pokój na Ukrainie i o ustanie pandemii korona-wirusa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu są codziennie o godz. 17.30 z wyjątkiem piątku i soboty.

  6. Zapraszamy do udziału w Kręgu Biblijnym we środę, lub czwartek na godz. 19.00.

  7. Zapraszamy na Msze św. w intencji ubogich i bezdomnych w piątek o godz. 20.00

  8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. i „Głos Ojca Pio”

  9. W liturgii tego tygodnia obchodzimy w sobotę Uroczystość św. Józefa, patrona naszej Prowincji Zakonnej.

  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych.

powered by jPALIO CMS™
©1999 - 2022